Zadar slomio Cedevitu

Derbi kola otvorio je deveto kolo HT Premijer lige. Na Višnjiku su sreli trećeplasirani Zadar i drugoplasirana Cedevita. Izuzev gostovanja kod Hermes Analitice, Zadrani su definitivno živnuli pod vodstvom Ante Nazora dok je ova momčad Cedevite doživjela dva neugodna poraza u posljednja dva kola te je ovo bio pravi ispit za Zagrepčane.

Zadar-Cedevita 69:63  (20:21, 14:16, 19:19, 16:7)

Vuković 12 (7sk), Magarity 11, Božić 10 ; Bošnjak 19, Wideman 14, Perković 11

U utakmicu obje momčadi ulaze vrlo rastreseno i nervozno s podosta osnovnih pogrešaka. Nazor poziva minutu odmora već pri rezultatu 2:4 za goste da bi u nastavku prve četvrtine jedni i drugi raspalili po tricama. Po dvije trice ubacili su Domagoj VukovićToni Perković dok su precizni iza linije 6.75m precizni bili dominanti Tyler Wideman (11 poena u prvoj četvrtini), Lovre Bašić te slavljenik Šime Špralja (35 godina navršio).

Druga dionica protekla je u egalu s ne prekvalitetnom igrom s prevelikim brojem izgubljenih lopti. Tricom je Domagoj Bošnjak donio prednost “Vitaminima” pred odlazak na veliki odmor.

Nastavak susreta ponovno nam je donio potpuno izjednačenu bitku. Zadrane nose Mario Little i Magarity dok kod gostiju dominira Bošnjak.

Posljednjih deset minuta gosti su potpuno podbacili što su domaćini iskoristili i nanijeli im treći poraz u nizu.