Zadar je tako vratio Splitu za poraz u ABA ligi uvjeljivom pobjedom.

HT Premijer liga, 10.kolo:

Zadar-Split 88:61 (17:8, 23:15, 23:28, 25:10)

(Carter 19, Brala 14 / Đoković 13, Vranković 11)

Zadar je od početka utakmice postavio svoj ritam igre, kako gostima iz Splita ne bi ponovno palo na pamet da odnesu bodove, kao što su to napravili prije nekoliko tjedana u ABA ligi. Split je do minutu i pol prije kraja prve četvrtine imao samo 4 poena, dok je Zadar postigao njih 17. Ipak, Žuti su uspjeli koliko toliko “spasiti” stvar sa 4 uzastopna poena do kraja četvrtine. I u drugoj četvrtini Zadar je puno bolje izgledao od Splita, koji se mučio u napadu, a ništa bolje nisu reagirali niti u obrani.

Drugo poluvrijeme ponovno je bolje otvorio Zadar, koji je u 24.minuti imao visokih 50:29, ali do kraja četvrtine Split se malo pribrao i uspio nanizati više poena nego u cijelom prvom poluvremenu pa se na zadnji mali odmor otišlo sa vodstvom Zadra 63:51. No, onda su Mršićeve trupe ubacile ponovno u višu brzinu i serijom 15:5 pobjegli na +22 i tako riješili pitanje pobjednika. Ostao je dojam da je Zadar kad god je htio pobjeći na veliku razliku to i učinio, bez nekog jačeg otpora igrača Splita. Zadar je u 38.minuti imao najviših +28 (84:56), a razlika se na kraju zaustavila na +27 za Mršićevu momčad.

Justin Carter je sa 19 poena bio najbolji igrač Zadra, dok je Duje Brala sa 14 poena bio drugi strijelac domaće momčadi.

Kod Splita, jedini raspoloženi povratnik u momčad Ilija Đoković sa 13 poena, Antonio Vranković je dodao 11. Skelin danas nije očito previše cijenio bekove Zadra i nije mu visio mač nad glavom pa je Ivan Perasović startao u petorci i skupio 18 minuta na terenu, a zaigrali su i Bruno Rebić i Viktor Šarić.