Zadar uspio slomiti Vrijednosnice,odlično iskorištene minute Tomislava Buljana

Zadar je pod vodstvom Srđana Helbicha, bio bolji od Vrijednosnica.

Nakon što je Ivan Perinčić postao bivši, a novi trener još nije imenovan, vođenje Zadra danas je preuzeo Srđan Helbich i upisao pobjedu 86:78.

Gosti iz Osijeka su se još jednom pokazali kao tvrd orah i kao momčad koja se ne plaši nikog, naravno sve to potkrijepili su određenom kvalitetom. Imali su +6 nakon prvog poluvremena i kontrolu igre i rezultata, dok je domaća momčad izgledala prilično loše u prvom poluvremenu.

Kroz gotovo cijelu treću četvrtinu, gosti iz Osijeka su i dalje držali Zadar u šaci, no u posljednjoj minuti treće četvrtine, domaća je momčad uspjela doći do vodstva, nakon trice Tomislava Buljana.

Zadrani su u posljednjoj četvrtini ipak prelomili utakmicu, imali konstantno vodstvo, ali ne toliko sigurno da zaključe utakmicu puno prije samog kraja. Gosti su još davali znakove života u posljednjim minutama, no nisu imali dovoljno snage za preokret i domaćinu je pripala pobjeda.

Zadar je danas igrao bez kapetana Dominika Mavre, a u njegovom odsustvu prvi strijelac je bio Martin Junaković sa 15 poena, 5 skokova i čak 12 asistencija, Justin Carter je ubacio 13. Konačno je ozbiljniju minutažu dobio Tomislav Buljan (17 minuta), što mu je bilo dovoljno za double-double učinak od 12 poena i 10 skokova, što je pokazatelj da u njemu ima itekako potencijala, no on ga sigurno razviti i pokazati neće sjedeći na klupi.

Kod gostiju, Đorđe Topolović prvi strijelac sa 22 poena.