Zadar uvjerljiv protiv očajnog Splita u prvoj utakmici finala

Zadar je danas bez previše problema slavio protiv Splita na otvaranju finala prvenstva Hrvatske.

HT Premijer liga, finale 1. utakmica:

Zadar-Split 81:53 (17:7, 23:14, 21:13, 20:19)

(Mavra 17, Onuaku 12 / Mesiček 14)

Zadar je protiv Splita krenuo jako i agresivno od početka, kako bi što prije riješio pitanje pobjednika. To mu je pošlo za rukom već na startu, s obzirom da su gosti bili totalno indisponirani i neraspoloženi pa je Mršićeva momčad već nakon prve četvrtine imala +10, a onda za svega nekoliko minuta druge četvrtine pobjegla na +20 i tako već u ranoj fazi utakmice riješila pitanje pobjednika. Split je u prvom poluvremenu dvicu šutirao očajnih 2/17 i takav nije imao nikakve šanse protiv raspoloženog domaćina.

Drugo je poluvrijeme bila jednosmjerna ulica, u kojoj je razlika za Zadar rasla i do 30 poena viška. Split nikako nije mogao pronaći pravi ritam, obrana kao da nije postojala, a u napadu nije bilo previše niti ideje, niti preciznosti.

Na kraju uvjerljivo slavlje Zadra od 28 razlike, za početno vodstvo 1:0 u seriji.

Koliko je loš Split bio svjedoči podatak da je samo Blaž Mesiček imao dvoznamenkasti broj poena i to 14.