Zadar uvjerljiv protiv Šibenika

11. kolo HT Premijer lige, ujedno i posljednje u 2018. godini, derbi okršajem na Višnjiku otvorili su košarkaši Zadra i Šibenika. Zadrani su u utakmicu ušli nakon tijesne i kontroverzne pobjede kod Škrljeva s omjerom 7-3, dok su se gostujući košarkaši koji se nalaze na devetom mjestu s omjerom 4-6 pobjedama vratili domaćim slavljem protiv Bosca.

HT Premijer liga, 11. kolo

Zadar – Šibenik 94:72 (45:37)

(statistiku pogledajte ovdje)

Dvorana Krešimira Ćosića bila je i više nego dobro ispunjena za ovaj susret. Zadrani su prije utakmice organizirali okupljanje uz roštilj i piće za sve simpatizere kluba, a na samom početku Tornado je pripremio i odličnu koreografiju. Uz to, KK Zadar je za svake dvije kupljene ulaznice darovao i jednu gratis. Sve je to zasigurno potaklo brojan odaziv publike i stvaranje atmosfere kakva i priliči okršajima ova dva kluba. Posebno treba pohvaliti i Šibenčane koji su za razliku od ponekih klubova u prijašnjim kolima izašli Zadru u susret i pomakli termin utakmice kako bi domaćin imao više vremena za odmor pred zahtjevne utakmice regionalne ABA lige.

Sama utakmica otvorena je dosta nervozno, uz dosta pogrešaka i izgubljenih lopti na obje strane. Posljedica toga bilo je samo 12 kombiniranih poena u prvih pet minuta. Tada se bude domaćini koji brzom serijom 9:0 prisiljavaju gostujućeg stratega Mira Jurića na prvu minutu odmora. Prva četvrtina završena je tricom Martina Junakovića sa zvukom sirene za smanjenje zadarskog vodstva na 23:17. Novopečeni reprezentativac Junaković je sa svojih 13 poena u prvoj dionici praktički sam držao svoju momčad u igri. Domaćini su do prve dvoznamenkaste prednosti stigli početkom druge četvrtine poenima Domagoja Vukovića. Ipak, Šibenčani nisu odustajali te su se vezanim tricama Bašića i Nakića vratili na jedan posjed razlike. Tada ih je prestao služiti vanjski šut te je Zadar otišao na poluvrijeme s 45:37.

Drugi dio opet bolje otvara Zadar koji se preko sjajnog Williama Magarityja odvaja i na +15, prednost koja je bila i na isteku treće četvrtine (66:51). Do kraja nije bilo teško održavati to vodstvo te su momci Ante Nazora stigli do osme pobjede u ovogodišnjoj HT Premijer ligi.

Najbolji je kod Zadra bio William Magarity s 25 poena i devet skokova, dok je Šibenik predvodio Pavao Paić s 15 postignutih poena. Sljedeće kolo Zadru donosi domaći susret s Boscom, dok će Šibenik gostovati kod Gorice.