Zadar uz dosta problema pobijedio Bosco

Bogati program prvoga dana završnice Kupa Krešimira Ćosića nastavljen je okršajem Zadra i Bosca.

Kup Krešimira Ćosića, četvrtfinale, 13. veljače

Zadar – Bosco 76:63 (42:37)

Zadrani su u utakmicu ušli pomalo opušteno, vjerojatno već s mislima na polufinalni susret s Cibonom. Ekipa Bosca je pokazala zube te da se ovdje nije došla samo predati. Momci Ivice Burića čak su i dobili prvu četvrtinu sa 19:14. U drugoj četvrtini Zadar ubacuje u brzinu više te ponajviše zaslugom Maria Littlea na poluvrijeme odlazi sa +5.

U drugom poluvremenu Bosco nadmašuje sva očekivanja i dolazi do novog vodstva. Na ulasku u posljednju dionicu Burićevi momci imaju prednost od 55:52. Od tog trenutka Zadar ubacuje u brzinu više i dolazi do pobjede.

Zadar će u polufinalu sutra igrati protiv momčadi Cibone. Ta je utakmica na rasporedu od 16:30 sati.