Zadar zatvorio kolo slavljem protiv Osijeka

Samo 23 sata nakon završetka iscrpljujuće utakmice ABA lige u slovenskom Novom Mestu košarkaši Zadra na svom su Višnjiku dočekali Vrijednosnice Osijek u posljednjem susretu petog kola HT Premijer lige.

HT Premijer liga, 5. kolo

Zadar – Vrijednosnice Osijek 90:69 (46:36)

(statistika)

Svježina Brokera u odnosu na domaćine osjetila se od samog početka. Rastrčani gosti nošeni odličnom igrom Marija Ihringa preuzeli su inicijativu u prvoj dionici. Ipak, baš nakon Ihringove nesportske pogreške Zadrani su preokrenuli te uzeli prvu četvrtinu s 23:19. Domaća momčad završnicu prvog poluvremena odrađuje u većoj brzini te na poluvrijeme odlazi s dvoznamenkastom prednošću. U drugom poluvremenu Zadar je bez problema držao goste na distanci te upisao treću prvenstvenu pobjedu.

U sljedećem kolu Zadrane očekuje dalmatinski derbi na Gripama, dok će momčad Osijeka dočekati Goricu.