Zadrani iz Diadore pružili dobar otpor Šibenki, no dalje idu Edijevi dečki

Nije se Šibenka baš prošetala kroz Zadar, no sigurnijom igrom u zadnjoj četvrtini došli su do željenog cilja.

KUP KREŠIMIR ĆOSIĆ:

DIADORA-ŠIBENKA 65:80 (17:23, 19:25, 18:14, 11:18)

(Segarić 13, Butić 11 / Nakić 23, Vuko 14)

U utakmicu su bolje krenuli gosti iz Šibenika koji su održavali konstantno vodstvo pa je na isteku prvih deset minuta na semaforu svijetlilo 17:23. U drugu četvrtinu dobro kreću domaćini koji su se približili na 30:32, ali od tog trenutka Šibenka kreće s boljim napadačkim izdanjem pa predvođena Tonijem Nakićem stiže do dvoznamenkaste prednosti i 36:48 na poluvremenu.

Puno bolju obranu zaigrala je Diadora u trećoj četvrtini pa dopušta protivniku tek 14 poena. Posljedično, na semaforu je na ulasku u posljednjih deset minuta 54:62. Posljednju dionicu su gosti odigrali u puno jačem ritmu te zatvorili prilaze svojem košu pa utakmica završava s rezultatom 65:80.

Šibenku je predvodio Nakić s 23 poena, a Vuko je dodao 14. Kod poraženih je prvo ime bio Segarić koji je postigao 13 ubačaja, Butić je dodao 11.