Zadru drama protiv FMP-a na pogon Martina Junakovića

Jazine su bile večeras sretne za košarkaše Zadra protiv FMP-a u ABA ligi.

Zadar je dobro otvorio utakmicu protiv FMP-a, koji cijelo prvo poluvrijeme nije uspio nametnuti svoj uobičajeni ritam. Dominik Mavra je danas bio spreman za nastup, dok je na tribinama dvorane u Jazinama, u civilu bio i dalje nespremni Aleksandar Bursać.

Zadrani su kontrolirali rezultat cijelo poluvrijeme, uz povremene bljeskove gostiju, koji su u nekoliko navrata imali minimalna vodstva, no sve je u biti bilo na strani Zadra. Igrom su većinom dirigirali raspoloženi Martin Junaković te apsolutni dirigent ovog Zadra, vrlo dobri Justin Carter. Da je Zadar imao mrvicu više koncentracije, prednost bi na kraju prvog dijela bila i veća, a osim nekoliko loših riješenja u napadu, Zadrovi su igrači u nekoliko situacija ostavljali gostijuće igrače same na vanjskim šutevima, što su ovi uredno i kažnjavali, prije svih raspoloženi Nenad Nerandžić i Marko Radonjić. Ipak, na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 49:40 za Zadar.

Carter je sa 14 ubačaja bio najbolji igrač prvog dijela ove utakmice.

U trećoj četvrtini Zadar je malo stao napadački, popustila je i koncentracija u obrani i sami su dali gostima da se vrate u utakmicu. Nigerijac Izundu se razigrao kod gostiju i FMP je dobio treću dionicu 21:15 i pred posljednju četvrtinu Zadar je imao samo +3, 64:61. Vidjelo se već od ulaska u drugo poluvrijeme da gosti igraju drugačije, smirenije i koncentriranije, što im je na kraju i donijelo koliko toliko povoljan rezultat, pred odlučujućih deset minuta.

Posljednja četvrtina je ponudila pravu dramu. Zadar je sredinom iste doslovno ispustio vodstvo, kod gostiju se razigrao Bryce Jones, do tada skromni play i utakmica je otišla u dramatične vode. Neizvjesnu završnicu, pokazat će se na kraju, je odlučio Dario Drežnjak dvicom za 81:80. Imali su gosti napada za pobjedu, no nevjerojatan promašaj ubilježio je Nerandžić za goste na samom ziceru, a junak utakmice, Martin Junaković iz slobodnih bacanja potvrdio pobjedu Zadra, 83:80.

Junaković je bio prvo ime susreta sa 22 poena, 6 asista i 4 osvojene lopte, Carter je završio utakmicu sa 14, a Trevor Thompson sa 13 poena.

FMP je predvodio Izundu sa 14, dok su Tasić i Radonjić ubacili svaki po 13 poena.