Zadru ovogodišnje izdanje Kupa, uz triple-double Luke Božića

Zadar je na Gripama slavio u finalu Kupa te sa Cibonom izjednačio po broju naslova ovog natjecanja.

Košarkaši Zadra pobjednici su 33. izdanja nacionalnog košarkaškog kupa, SuperSport Kupa Krešimir Ćosić.  U prepunoj dvorani Gripe u Splitu Zadrani su slavili u finalu protiv Cibone 68-80. Prvo ime susreta i MVP igrač finala bio je fantastični lider zadarske momčadi Luka Božić. Tu su mu titulu dali jednoglasno akreditirani novinari. Luka je sa 27 poena i najbolji strijelac pa se u Zadar vraća s punim rukama priznanja.

Prva četvrtina pokazala je kakva nas utakmica očekuje. Tvrda, borbena, s malo poena. Prva četvrtina završila je vodstvom Zadra 12-13, no nakon četiri povezana poena Filipa Bundovića, koji je pravio velike probleme Zadranima ispod koša, ritam utakmice je prešao u Cibonine ruke, samim tim i rezultat (17-13).

Zagrepčani su riskirali vanjski šut Zadra, a kad nisu drugi, iskoristio je to Luka Božić čija je trica pokrenula njegovu momčad (17-18) čime je uspostavljena ravnoteža u igri. Igralo se koš za koš, do pet povezane trice Zadra (Božić jednu, Arijan Lakić i Karlo Žganec po dvije ) za velikih +12 (23-35). Do poluvremena Božić je zabio još jednu za konačni rezultat nakon 20 minuta igre 27-38.

U trećoj četvrtini Zadar je tricama držao razliku između 9 i 14 razlike dok Aleksandar Aranitović svojom tricom iz natrčavanja nije smanjio zaostatak na 47-53. Pokrenulo je to Zagrepčane koji su se približili i na četiri poena minusa (49-53 i 51-55). i Opet su trice i to prva Darija Drežnjaka i šesta fantastičnog Luke Božića vratile Zadrane u mirnije vode te se u zadnju dionicu ušlo s vodstvom Jusupove momčadi 54-61.

Drežnjak je s nekoliko dobrih poteza zabio četiri poena i iznudio peti prekršaj Domagoja Vukovića na 6:45 do kraja i vodstvo Zadra 56-65. Uskoro je iz igre zbog petog prekršaja, i to namjernog, izašao i Filip Bundović, a Zadar je polako počeo dizati prednost koja ga je vodila prema trofeju. Na četiri minute prije kraja rezultat je bio 56-70 za aktualne prvake Hrvatske.

Vrijeme je radilo za Zadrane, a atmosfera na prepunim Gripama podsjećala na onu u drevnim Jazinama. Na kraju je završilo pobjedom Zadra 68-80.

Igrač utakmice bio je Luka Božić s 27 poena, 10 skokova i 10 asistencija čime je postao prvi igrač u povijesti finala Kupa koji je ostvario triple-double učinak. Slijedio ga je Arijan Lakić s 19 poena, Karlo Žganec ih je postigao 15, a Dario Drežnjak 10.

Kod Cibone Krešimir Radovčić je zabio 17 poena, Aleksandar Aranitović 14, Filip Bundović 12, a Ivan Majcunić 10.