U 6.kolu ABA lige, naši su predstavnici danas imali polovičan dan. Zadar je u Novom Mestu minimalno slavio protiv Krke, dok je Cedevita poražena od Crvene zvezde.

ABA liga, 6.kolo:

Krka-Zadar 77:78 (22:17,10:19,24:26,21:16)

(Bratož 18, Lapornik 14/Božić 18,Magaritiy 15)

Zadrani izgleda koriste recept jedna pobjeda, jedan poraz. Nakon briljantne partije i pobjede protiv Partizana, kiksali su protiv Cibone, da bi danas u neizvjesnoj završnici slavili protiv Krke. U utakmici punoj preokreta, gubili su 74:72 minutu i pol do kraja, da bi Špralja pogodio tricu za vodstvo 74:75. Nakon toga Krka je promašila šut za tri poena, a u napadu Magaritiy zabio za 74:77, a nakon toga zabija isti igrač jedno slobodno bacanje za 74:78, na što je Bratož zabio tricu na 77:78, da bi Little  nakon toga izgubio loptu, a Cinac promašio tricu za pobjedu i Zadar je mogao početi slaviti pobjedu.

Crvena zvezda-Cedevita 94:79 (22:14,28:20,22:18,22:27)

(Dobrić 17, Čović 13/Bell 19, Pullen 15)

Zvezda je bila bolja tijekom cijele utakmice, a Cedevita je uspjela dobiti tek zadnju četvrtinu. Angažirano i koncentrirano igrali su igrači trenera Tomića u prvol poluvremenu, što im je i donijelo veliku prednost od +16 poena na poluvremenu. U zadnju se četvrtinu ušlo sa +20 za Zvezdu, a Cedevita nikako nije uspjevala povezati igru i bar doći do prilike da smanji zaostatak jednostavno večeras nije išlo ništa za rukom. Konačnih +15 za Zvezdu potpuno realno i zasluženo.