Zadru prva domaća pobjeda

Zadar je konačno došao do prve domaće pobjede u ABA ligi. Igokea je odigrala večeras jednu ispod prosječnu utakmicu sa previše izgubljenih lopti, što ih je koštalo pobjede. Zadar je sve to iskusno iskoritio i slavio na kraju

ABA liga, 11.kolo:

Zadar-Igokea 95:80 (30:19,17:26,25:18,23:17)

(Little 21, Božić 19/Lešić 22, Williams 13)

Zadar je odlično otvorio utakmicu i već u prvih deset minuta pokazao zavidnu efikasnot, postigavši 30 poena za deset minuta. Oslabljeni gosti u drugoj su četvrtini pokazali znakove života i u jednom se trenutku primakli na samo poen razlike, ali Zadrani su ipak uspjeli do poluvremena sačuvati prenost, iako je Igokea dobila drugu četvrtinu. U trećoj četvrtini ponovno je Zadar pokazao vrlo dobru igru i dobio taj period igre 25:18, no nikako Nazorovi momci nisu uspjevali do kraja slomiti goste, koji su jedino dalekometnim šutevima mogli vratiti neizvjesnost u utakmicu, što im je većim dijelom utakmice i polazilo za rukom. No, ono gdje su griješili previše su izgubljene lopte, koje je Zadar koristio za svoju prednost. Ono s čime Nazor opet ne može biti zadovoljan je skok u napadu, gdje se Igokea prilično naskakala u napadu, no nisu to materijalizirali. Slavio je Zadar na kraju s +15.

Imali su Zadrani nekoliko raspoloženih igrača koji su ih vodili do pobjede. Prije svih Amerikanac Little, s 21 poenom, Božić je imao odličnu all-round partiju s 19 poena, uz 9 skokova i 6 asistencija, dok su Magarity i Vaughn dodali po 14 poena svaki.

Kod gostiju, Lešić je upisao 22 poena, a Williams 13.