Zapruđe i Sonik sigurni kod kuće, Agrodalmu bodovi kod Ribole

Odigrane su tri utakmice 15. kola Prve lige košarkaša, u kojima su Sonik i Zapruđe slavili u svojim dvoranama, dok je Agrodalm odnio pobjedu u gostima kod Ribole.

Prva liga, 15.kolo:

Sonik Puntamika-Kvarner 108:85(26:22,33:18,27:17,22:28)

(Jošić 21, Atelj 16/ Bilalović 31, Vucić 26)

U jednoj prilično efikasnoj utakmici, Sonik je opravdao ulogu favorita i uvjerljivo slavio. Odigrali su momci Šime Kraljevića dvije odlične četvrtine, onu drugu i treću u kojima su stekli prednost od 25 razlike i upravo im je tih dvadeset minuta utakmice bilo dovoljno da pobjede goste iz Rijeke. Uspio je Kraljević tako iskoristiti priliku da svi igrači nastupe i da se svi upišu u strijelce. Pored prvog strijelca Jošića, treba spomenuti svakako učinak Dine Palčića, koji je upisao double-double učinak, od 12 poena i čak 13 asistencija, a samo mu je jedan skok nedostajao do trećeg triple-double učinka ove sezone. Kvarner je predvodio odlični Matija Bilalović s 31 poenom.

Zapruđe-Đakovo 86:62(22:23,22:16,20:17,22:6)

(Turić 22, Stanić 19/ Vladović 18, Mat.Karlović 17)

Čudna utakmica u Trnskom. Obje ekipe bile su u prorijeđenim sastavima, a na početku su se bolje snašli gosti iz Đakova, koji su dobili prvu četvrtinu minimalno. U drugoj četvrtini domaćin se malo probudio, no igra se odvijala po principu koš za košem, no ipak je prednost na poluvremenu bila na domaćoj strani.  Gotovo isti scenarij odvijao se u trećoj četvrtini i onda se početkom zadnje četvrtine dogodilo čudo. U 32. minuti semafor je pokazivao rezultat 66:62 i domaći od tada rade seriju 20:0, Đakovčani nisu postigli do kraja niti poena i domaći momci su na kraju uvjerljivo slavili. Kao i u prethodnoj utakmici, pored dvojice najboljih, Turića i Stanića, Ivan Penić je bio jako blizu triple-double učinka. Upisao je 17 poena, 10 skokova i 9 asistencija i ponovno istaknuo kandidaturu za prvu petroku kola.

Ribola Kaštela-Agrodlam 81:88(30:19,19:26,19:16,13:27)

(Marasović 16, Bilandžić 14/ Žužul 21, Markočić 20)

Momčad Joška Garme upisala je vrijednu pobjedu, za trenutno drugo mjesto, pošto Dubrava i Jazine svoje utakmice igraju sutra. Agrodalm je trenutno u najboljoj situaciji što se tiče šansi za 4. mjesto. Iako nisu najbolje započeli susret, Ribola je uvjeljivo krenula u prvoj četvrtini sa 11 poena viška, ipak, nekako su smogli snage i u drugih deset minuta malo smanjili zaostatak. No, sve to opet su prosuli u drugom poluvremenu i kada se činilo da će dva boda ostati domaćinu, Agrodalm je proigrao u zadnjoj četvrtini. U 32. minuti rezultat je bio 70:70, no onda je trojac Ribarić-Žužul-Markočić, najbolji pojedinci kod Zagrepčana, odlučio riješiti utakmicu i u odličnih osam minuta postigli su 18 poena, primili samo 11 i zasluženo slavili.