Zapruđe osvojilo Split, Dubrovnik bolji od Kvarnera

U prve dvije utakmice Prve lige današnjeg dana Zapruđe je bilo bolje od Universitasa na Gripama, dok je Dubrovnik nastavio sa pobjedama na domaćem terenu, ovoga puta protiv Kvarnera.

PRVA liga, 9.kolo:

Universitas-Zapruđe 68:82 (22:17,10:21,23:24,13:20)

(Perasović 22, Rebić 16/Garvanović 28, Stanić 19)

Iako su Zagrepčani u Split doputovali sa samo 8 igrača, to ih nije spriječilo da dođu do pobjede. Mladi Splićani bolje su otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu, a onda su se gosti iz Zagreba probudili i preko odličnog Tomislava Garvanovića, kojeg u domaćim redovima nije imao tko čuvati, vratili u utakmicu i poluvrijeme zaključili svojim vodstvom. Gosti su tijekom treće četvrtine održavali svoje vodstvo, prije svega odličnim postotkom šuta za dva poena i izvođenjem slobodnih bacanja te su svoju igru bazirali na Garvanoviću i unutarnjom igrom pametno došli na kraju do pobjede. U zadnjih deset minuta svoju su razliku još i povećali za konačnih +14. Za dva su gosti imali odličnih 62%(30/48), a sl. bacanja su još bolje šutirali za 94%(16/17). Garvanović se na kraju zaustavio na 28 poena, a odlično mu je asistirao Filip Stanić all-round učinkom od 19 poena, 9 skokova i 6 asistencija. Ivan Perasović po običaju najbolji kod domaćih s 22 poena, Bruno Rebić je dodao 16.

Dubrovnik-Kvarner   82:63 (24:15,16:17,21:16,21:15)

(Došen 17, Vodopija 17/Bilalović 22, L.Vucić 21)

Početak utakmice je prošao u izjednačenoj igri, sve do osme minute kada su Dubrovčani serijom 14:3 došli do prve veće predonosti koju su zaključili s +9 na kraju prve četvrtine. Najveću prednost imali su sredinom druge četvrtine 31:17, no onda su se Riječani malo razbudili i mini serijom vratili utakmici koliko toliko neizvjesnost. Domaći su i u drugom poluvremenu nastavili sa svojom dobrom igrom, dok su gosti polako gubili konce igre, koja se potpuno raspala u zadnjoj četvrtini i Dubrovčani su dvije minute prije kraja imali velikih 80:59, a rezultat je na kraju bio 82:63. Standardni Nikola Došen i Ivan Vodopija kod Dubrovnika svaki s po 17 poena, kod gostiju dvojac Matija Bilalović i Luka Vucić bolji od ostalih.