Zrinjski slavio protiv Splita

Deseto kolo Druge ABA lige okršajem u mostarskoj dvorani Bijeli Brijeg zatvorili su domaći Zrinjski i košarkaši Splita. Obje su ekipe u utakmicu ušle s imperativom pobjede; Zrinjski je jako loše ušao u sezonu dok je Split zaredao s porazima u regionalnom natjecanju nakon uvodne četiri pobjede zaredom i doveo u pitanje playoff status.

Druga ABA liga, 10. kolo

Zrinjski – Split 80:72 (37:40)

(statistika)

Trener Splita Vladimir Anzulović ponavlja potez iz utakmice protiv Cibone te u početnu petorku uvrštava mladog Ivana Vrgoča. Vrgoč je već u prve dvije minute skupio tri osobne pogreške te je brzo morao van igre. U prvoj četvrtini postignuto je čak 11 trica kao posljedica loših obrambenih reakcija s obje strane. Usporedbe radi, domaća je momčad od prvih osam slobodnih bacanja zabila samo dva. Druga je četvrtina donijela pad u napadu, a Split je na odmor otišao s vodstvom 40:37. Odličnu formu nakon utakmice s Cibonom nastavio je Mike Cobbins koji je s 10 poena bio jedini igrač s dvoznamenkastim učinkom u prvom poluvremenu.

U trećoj četvrtini dolazi do pada u igri Splita koji Zrinjski iskorištava i dobija tu dionicu s 24:17 za vodstvo +4 na ulasku u posljednjih deset minuta igre. Zrinjski otvara posljednju dionicu s brzom serijom 5:0 i odlazi do najvećeg vodstva na utakmici. Split do kraja nije smogao snage za vratiti se u utakmicu te je pobjeda ostala u Mostaru.