Županja i Belišće sigurni, BŠK stigao do povijesne pobjede, KA Osijek bolja od Borova

Četiri od pet utakmica 1.kola odigrane su u subotu na Istoku, jedna u nedjelju.

U prvim utakmicama nove sezone nije bilo iznenađenja, dok se večeras očekuje ishod utakmice Đakovo-Olimp. Prvi favoriti, Županja i Belišće upisali su pobjede na otvaranju sezone, dok se BŠK, novak u ligi, osladio bodovima iz Požege. KA Osijek je i drugi puta ove sezone upisala pobjedu protiv Borova, nakon što su ih izbacili iz Kup natjecanja.

ŽUPANJA-REKORD TIM 79:53 (23:10, 20:16, 16:19, 20:8)

(Maskaljević 33, Benković 13 / Stojsavljević 14, Raspasović 9)

Županja je bez većih problema došla do uvodne pobjede u prvenstvu, protiv mlade ekipe iz Oriovca. Već nakon prvih deset minuta, imala je momčad Sanjina Kalaice +13, a do poluvremena +17 i pitanje pobjednika tu je već bilo riješeno. Gosti su u trećoj četvrtini odigrali nešto bolje, no bez neke značanije prijetnje domaćinu, koji je u posljednjih deset minuta svoju prednost još povećao.

Odličnu utakmicu za domaće je odigrao Maskaljević, koji je postigao 33 poena, dok je goste predvodio Stojsavljević sa 14.

ŽUPANJA: Mitrović 8, Lazić 9, Maskaljević 33, Labrtić, Benković 13, Gvozdić, Stjepanović 10, Bošnjak, Mesić 6, Vuković, Benković

REKORD TIM: Stojsavljević 14, Raspasović 9, Šikić 4, Kraljević 6, Čeliković 2, Čolak 6, Gašpar, Čukić 3, Pavlinović 8, Jagar 1, Martinović

VINKOVCI-BELIŠĆE 65:71 (16:25, 15:16, 18:13, 16:16)

(Peraica 16, Cindrić 15 / Šarić 21, Boras 17)

Belišće je došlo do prvih bodova na nezgodnom terenu u Vinkovcima. Ova su se dva protivnika već susrela ove sezone, u polufilanu Kupa, gdje je također slavilo Belišće. Belišćani su u Vinkovce stigli bez ozlijeđenog Zvonimira Blaževića, što je stvorilo određeni hendikep za njih, koji su na kraju uspjeli sanirati. Bolje su gosti iz Belišća otvorili utakmicu i već nakon prvih deset minuta zabili 25 poena, a domaćina ostavili na minusu od devet poena te do kraja poluvremena kontrolirali rezultat i otišli na poluvrijeme sa +10. Domaći su u trećoj četvrtini iskoristili malu dekoncentraciju Belišća te čak došli i do izjednačenja rezultata, 55:55, ali više od toga nije išlo. Belišćani su tada zaigrali puno bolje u obrani, zabili nekoliko lakih koševa i otišli kući sa dva boda u džepu.

Kod domaćih, najviše poena postigli su Dino Peraica 16 te Patrik Cindrić 15, dok je kod Belišća najbolje odigrao dvojac Luka Šarić-Juraj Boras. Šarić je upisao 21 poen, a Boras 17.

VINKOVCI: Pezer 6, Ostović, Peraica 16, Panić, Cindrić 15, Kentržinski 7, Prša 11, Jukić, Lučić, Vujeva, Ramljak 4, Čorić 6

BELIŠĆE: V.Mikulić, Nađ 8, Ament, N.Mikulić, Weber, Preglej 8, Zgonjanin 2, Đolić 7, Šarić 21, Cerjak 8, Boras 17

BOROVO-KA OSIJEK 66:70 (19:22, 14:11, 16:15, 17:22)

(Kapović 13, Vuković 12 / Jurić 22, Vojedilov 12)

Prilično izjednačen susret dvije momčadi koje su se već susrele ove jeseni, u Kup natjecanju. Kao i u tom susretu, pobjeda je otišla na stranu gostiju iz Osijeka, a odlučujuća je bila posljednja četvrtina, koju su gosti dobili 5 razlike. Nakon prvog poluvremena, rezultat je bio izjednačen i bilo je jasno da će pobjednik biti ekipa koja bude smirenija u završnici utakmice, a to su na kraju bili mladići Gorana Kramarića, koji su posljednju četvrtinu dobili 22:17 i tako na najbolji mogući način otvorili sezonu.

Aleksandar Kapović je sa 13 poena predvodio domaćine, dok je Aleksandar Vuković dodao jedan manje, 12. Kod gostiju, odličan Marin Jurić sa 22 poena, dok je Blaž Vojedilov upisao 12.

BOROVO: Ostojić 6, Papeša 6, Trbulin, Tomić 8, Pravdić 4, Ragač, Vuković 12, Kapović 13, Damjanić 2, Rajšić 8, Gavranović 7

KA OSIJEK: Vojedilov 12, Ivanišić 6, Novak 8, Miličević 8, Jurić 22, Pudar 2, Krišto, Gerber 10, Jelenić 2

POŽEGA-BŠK 55:63 (18.16, 9:13, 15:16, 13:18)

(Bušić 16, Lovrić 14 / Kovačević 15, P.Matuško 11)

BŠK iz Slavonskog Broda je svoju debitantsku sezonu u Drugoj ligi otvorio pobjedom u Požegi. Utakmica na mali broj poena, bolje je počela za domaćina, koji je imao minimalnu prednost nakon prve četvrtine. Gosti su nešto bolje zaigrali u drugoj četvrtini, u kojoj se strijelci nisu proslavili pa je ona završila 13:9 za goste iz Slavonskog Broda. Osjetilo se da se ekipe još traže i da nišanske sprave još nisu namještene. U takvom tempu u drugom poluvremenu bolje su reagirali gosti, koji su drugo poluvrijeme dobili 6 razlike, nadigrali domaćina koji je bio izrazito neraspoložen u napadu i to ga je koštalo pobjede.

Martin Bušić sa 16 i Domagoj Lovrić sa 14 poena su bili jedini raspoloženi kod Požege, a kod gostiju, Arian Kovačević sa 15 i Pavle Matuško sa 11 bolji od ostalih.

POŽEGA: Kojanović 13, Novak 1, Abramović, Lovrić 14, Mautner, Krpan, Pudić, Plešić 10, Bušić 16, Pisker, Stivičić 1, Jozić

BŠK: Kraljik 8, Pavić 10, A.Matuško 3, Vištica, Martinović 2, Kovačević 15, P.Matuško 11, Blažinkov, Petrović 9, Mutić 5, Zavor, Lazić.

ĐAKOVO-OLIMP 92:67 (27:20, 18:16, 22:17, 25:14)

(Ma.Češkić 24, Turalija 17 / Filipović 15, Vedriš 14)

Đakovo se relativno lako obračunalo sa gostima iz Osijeka, mladom momčadi Vrijednosnica. Očekivao se puno jači otpor momčadi koju vodi sa klupe Marko Mandić, no domaća momčad u svojim redovima ima nekoliko iskusnih igrača, prije svega Mateja Češkića i Nikolu Turaliju, koji su bili prevaga na terenu. Sve četvrtine pripale su domaćoj momčadi, a razlika je rasla iz minute u minutu do konačnih +25.

Matej Češkić je bio najbolji pojedinac utakmice sa 24 poena, dok je Nikola Turalija dodao 17. Kod Olimpa, Franco Filipović sa 15 poena najbolji strijelac, Martin Vedriš je dodao 14.