Županja izbacila Ribolu iz kupa

U zadnjoj utakmici ovog kruga Kupa Krešimira Ćosića, košarkaši Županje priredili su iznenađenje i izbacili prvoligaša Ribolu Kaštelu pobjedom 57:56.

Kup Krešimira Ćosića:

Županja-Ribola Kaštela 57:56 (16:11,11:15,16:15,14:15)

(Stjepanović 20, Mitrović 16/Marasović 16, Vručinić 16)

Bila je ovo utakmica na mali broj poena. Gosti su doputovali u Županju nekompletni(Ivan Rašetina), dok recimo Nikola Roso uopće nije ulazio u igru. Ambiciozni domaćini već su u prvoj četvrtini pokazali zube dobivši taj period 16:11. Gosti su se ipak pribrali u drugoj četvrtini i vratili utakmicu praktički na početak. U utakmici sa izrazito lošim i niskim postotkom šuta s obje strane, malo bolje su se snašli domaći igrači koji su pružali favoriziranim gostima odličan otpor, a pred kraj treće četvrtine potpuno su preuzeli vodstvo koje su održali do kraja. U zadnjim trenucima domaći su slobodnim bacanjima potvrdili važnu pobjedu, kojom su prošli dalje i sada ih čeka dvoboj protiv Sonik Puntamike.