“Žuti” bolji od Dynamica u ludoj utakmici

U drugom kolu Druge ABA lige Split je gostovao u Beogradu kod Dynamimca. Obje su momčadi u prvom kolu uvjerljivo svladale svoje protivnike te se očekivao čvrst susret s podosta neizvjesnosti.

Druga ABA liga, 2. Kolo, 3. listopada

Dynamic-Split 72:78 (14:17, 20:22, 21:21, 17:18)

Veljačić 15 (4as, 4sk), Kedžo 15 (6sk, 3as), Morris 14 (5sk, 5as), Gabrić 12 (6sk), Kovačević 8, Marčinković 7 (8sk), Kalajžić 5, Cobbins 2, Jukić, Vrgoč. Omrčen

Bila je ovo vrlo, vrlo čudna utakmica, u najmanju ruku neobjašnjiva. Split je imao čak 19!!! izgubljenih lopti te dopustio Dynamicu 19!!! skokova u napadu te relativno mirno stigao do pobjede. Kako? To ni oni sami ne znaju, a Vladimir Anzulović bi vjerojatno isčupao svu kosu da je ima. No, ono što je još više fascinirajuće da su domaćini imali više skokova u napadu nego u obrani!!! Pritom su promašili točno 20 trica te isto tako mnoštvo lopti poklonili, a loši su bili u prvom poluvremenu i sa linije slobodnih bacanja.

“Žuti” su preuzeli prednost kod rezultata 14:15 te je više nisu ispuštali. Prednost je na pet poena na poluvremenu ostavio Maj Kovačević realiziravši sva tri izborena slobodna bacanja u posljednjoj sekundi druge četvrtine, a sjajno je prvo poluvrijeme odigrao Mauro Veljačić koji je zamijenio Kalajžića nakon brzih osobnih pogrešaka splitskog playmakera.

U nastavku Split dolazi i do +9, no u čas se domaćini vraćaju na samo pola koša zaostatka. Igra je napokon nešto slobodnije tekla u posljednjoj četvrtini te Split odlazi na +8, ali Dynamic se ponovno vraća u igru. Ipak, hrvatska momčad mirnija je u završnici te dolazi do svoje druge pobjede u sezoni. Bitnu je tricu pogodio Pavle Marčinković, a još bitniju blokadu zalijepio Mike Cobbins koji nije imao bajnu utakmicu (također brzo skupio osobne). Borbeno i učinkovito odigrao je Gabrić, a standardan doprinos dao je kapetan Kedžo unatoč što je izgubio nekoliko lopti. Kovačević je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme, no nestao u nastavku dok je raznovrstan bio Jamel Morris.

Utakmica je trajala puna dva sata! Split sa maksimalnim učinkom čeka Rogašku na Gripama u trećem kolu. Treba spomenuti da je Split jedini hrvatski klub koji je u posljednjim danima pobjedio klub iz Beograda dok su Cibona, Cedevita i Zadar redom izgubili od Crvene zvezde, Partizana i FMP-a.