Žuti preskočili skromni AEK na krilima Perkovića i Žganeca

U ne prviše blistavoj i gledljivoj utakmici, Split se bolje snašao i preskočio prvu prepreku.

Splićani su na kvalifikacijski turnir otputovali sa deset igrača, na megdan AEK-u iz Larnace, u pokušaju hvatanja grupne faze košarkaške Lige prvaka.

Vidjelo se od početka utakmice da ekipe još nisu uigrane do kraja, da nedostaje prije svega napadačkog arsenala i kod jednih i kod drugih i da će to biti utakmica na mali broj poena. U takvoj igri, Split se nešto bolje snašao u prvom poluvremenu. Prva je četvrtina pripala Žutima 13:11, a do kraja poluvremena vodstva su se izmjenivala nekoliko puta, a nitko nije uspio zadržati stečenu prednost, a kamoli se rezultatski odvojiti i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 23:28 za našu momčad.

Početak drugog poluvremena Split je odigrao za zaborav. Ciprani su napravili seeriju 11:1 i prešli u vodstvo, Subotićevi momci se nikako nisu uspjevali snaći u napadačkom dijelu susreta. Ipak, proradili su nakon nekoliko minuta, kreirali tada oni mini seriju i vrlo brzo sa 6 uzastopnih poena Karla Žganeca došli do izjednačenja, a i do vodstva nakon tri četvrine 39:41.

I onda su Žuti odlično krenuli u posljednjih deset minuta i serijom 9:0 otišli na +11 (39:50), nakon svega minute i pol igre posljednje četvrtine. Runjićeva dvica te po jedna trica Čampare i Žganeca su odveli Split do dvoznamenkaste prednosti, prvi puta u susretu. Ciprani su tada stali u zonsku obranu i ostavili Split gotovo četiri minute bez poena i približili se na 43:50 u 34.minuti utakmice. Uspjeli su se Žuti pribrati tada, digli su agresivnost u obrani, u napadu je proigrao Perković (dvica, trica) i Split se ponovno vratio na dvozamenkasto vodstvo.

Ciprani više nisu imali snage niti ideje vratiti se iz tog minusa i Split je došao do važne pobjede, na putu ka grupnoj fazi ovog natjecanja. Rezultat je na kraju bio 50:65 za Split.

Karlo Žganec je bio prvi strijelac Splita sa 15 poena, koji je dodao i 8 skokova, dok je Toni Perković ubacio 13 poena, uz 5 skokova.