Žuti serijom 12:0 u posljednjoj četvrtini slomili Cibonu

Splićani su tricama u posljednjoj četvrtini slomili Cibonu i došli do pobjede.

HT Premijer liga, 30.kolo:

Split-Cibona 77:73 (20:17, 23:17, 14:21, 20:18)

(Luković 23, Ukić 13 / Planinić 22, Prkačin 12)

Split je kontrolirao prvo poluvrijeme rezultat protiv Cibone, dok je Cibona gotovo cijelo vrijeme bila u zaostatku i hvatala prednost domaćina. Žuti su igali bez Čampare i Perasovića, no to se nije previše osjetilo, s obzirom da su Ukić i Luković bili raspoloženi. Split je na poluvremenu imao +9.

Cibona je treću četvrtinu odigrala prilično dobro i puno bolje od cijelog prvog dijela, razigrao se Darko Planinić i u nekoliko situacija imala i vodstva, no problem je bila obrana, gdje su ostavljali domaćinu previše prostora, pogotovo u šutu za tri poena i zahvaljujući tom segmentu igre, Karakaševa momčad je bila i dalje u igri.

Na kraju se kao presudna pokazala serija žutih sredinom posljednje četvrtine, kada su povezali čak 4 trice i sa 62:62 pobjegli na 74:62. Cibona se uspjela vratiti iz tog minusa, malo po malo, a nakon trice Novačića 20 sekundi prije kraja rezultat je bio 76:73. Luković je tada jednim bacanjem zaključio utakmicu.