Žuti serijom 19:0 slomili Rogašku, preokrenuli rezultat i stiglo do važne pobjede

Split je u ludoj završnici uspio preokrenuti rezultat i doći do pobjede protiv Rogaške.

ABA 2 liga, 20.kolo:

Rogaška-Split 71:80 (23:19, 20:22, 18:13, 10:26)

(Miličević 22, Bernard 10, Washington 10, Fon 10 / Morris 19, Perković 14)

Kakva pobjeda Splita! Ništa nije sugeriralo da Žuti mogu do pobjede. Domaćin je bolje otvorio utakmicu, imao +4 nakon prve četvrtine, no Split se vratio u utakmicu u drugoj četvrtini i malo smanjio zaostatak pa se na poluvrijeme otišlo sa +2 za domaću momčad.

Niti u trećoj četvrtini Split nije pronašao dobitnu kombinaciju, pogotovo je to skromno bilo u napadu, gdje su postigli samo 13 poena za deset minuta, no onda je uslijedio show. Šest minuta prije kraja Rogaška je imala vodstvo 70:56 i praktički riješenu utakmicu, no Skelinovi momci se nisu složili. U slijedećih pet minuta, Žuti su napravili seriju od čak 19:0 i poveli 75:70, a odličnu igru u tih nekoliko minuta, zaključili su mirnom završnicom i važnom pobjedom.

Žuti su itekako ostali u igri za doigravanje, trenutno su na 3.mjestu sa omjerom 11 pobjeda i 9 poraza, isto kao i četvrtoplasirani Široki.