Urugvaj ponovno do mininalne pobjede

Nakon blijede partije, no ipak pobjede u prvom kolu protiv Egipta, Urugvajci su imali pred sobom drugi ispit. Ovoga puta protiv Saudijske Arabije koja je u prošlom nastupu stradala od domaćina na otvaranju.

Urugvaj-Saudijska Arabija 1:0

Suarez 23′

Prvo je poluvrijeme proteklo poprilično tiho. Urugvajci jesu dominirali, no poprilično blijedo. Na bljeskove sijevala je i Arabija s prilikama, ali preslabo da bi ugrozili vrata Fernanda Muslere. U 23. minuti golman Saudijske Arabije Al-Owais promašuje loptu nakon kornera, a kada vam je iza leđa Luis Suarez to je ubitačno te napadaču Barcelone nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu za 1:0.

U nastavku se Arabija očekivano morala otvoriti, a Urugvaj je mirno čekao priliku iz kontri te nekoliko puta opasno zaprijetio preko Cavanija Carlosa Sancheza.  Imali su Urugvajci još jednu veliku priliku,, no Cavani nije pogodio za veću pobjedu. Tako su minimalnom pobjedom osigurali prolazak u osminu finala kao i Rusija.