Mandžo junak, Dortmund ludo preokrenuo

Diljem europskih travnjaka danas su se odigrale neke zaista velike utakmice i najljući derbiji.

U Premiershipu sve po starom za Man Utd i Mourinha. Danas ih je pregazio West Ham s 3:1

Nakon što su prije tri dana odmjerili snage u Liga Kupu na Anfieldu, danas je Chelsea ugostio Liverpool na Stamford Bridgeu. Ponovno je sjajan pogodak zabio Hazard, no Redsima je bod u 89. minuti donio Daniel Sturridge predivnim zgoditkom ljevicom u desni gornji kut. Neobranjivo.

Rezultati by SofaScore
U Leverkusenu je odigrana luda utakmica. Nakon prvih 45 minuta domaći Bayer imao je 2:0 protiv Borussije Dortumnd, no na krilima Marca ReusaPaca Alcacera Dortmund radi ludi preokret te uzima tri boda rezultatom 2:4. Ne samo tri boda, već i prvo mjesto nakon sinoćnjeg poraza Bayerna. Svoje pobjede u sezoni ostvarili su Schalke i Stuttgart.

U Italiji su odigana dva velika derbija. Roma ima vrlo klimavi početak sezone, no danas su u velikom rimskom derbiju svladali ljutog rivala Lazio 3:1 golovima Pellegrinija, Kolarova i Fazia. Za Lazio pogodak za 1:1 zabio je Ciro Imobille.

Derbi za vrh tablice odigrali su Juventus i Napoli. Juve je ostao besprijekoran iako su gosti poveli preko Mertensa u desetoj minuti. Tada se ukazao junak Mario Mandžukić te hladno zabio dva komada, prvi glavom nakon asistencije Ronalda, a drugi nakon snažnog udarca Ronalda koji se odbio od vratnice do nepogrešivog Super Marija. Pobjedu je potrvdio Bonucci, a Napoli je utakmicu završio s igračem manje.

Dodajmo kako je Inter s 2:0 svladao Cagliari, Brozović je u igru ušao u 57., a Perišić u 70. minuti.

Neuspješan tjedan za Barcu i Real. Nakon poraza u sredini tjedna, danas su jedni i drugi remizirali. Barcelona je do boda protiv Bilbaa stigla tek u 84. minuti pogodkom Munira, a Real je u gradskom derbiju odigrao “nulu” s Atleticom. Lijepo je to sve iskoristila Sevilla upisavši nova tri boda 1:3 pobjedom kod Eibara. Jedan pogodak bio je dovoljan Valenciji da svlada Real Sociedad na gostovanju.

1. Barcelona 7 4 2 1 18:8 14
2. Real Madrid 7 4 2 1 12:6 14
3. Sevilla 7 4 1 2 16:7 13
4. Atl. Madrid 7 3 3 1 8:4 12
5. Alaves 6 3 2 1 9:6 11
6. Espanyol 7 3 2 2 8:6 11
7. Celta Vigo 6 2 3 1 11:9 9
8. Betis 6 2 3 1 4:5 9