Belgija proradila u drugom poluvremenu

Belgija je u drugom poluvremenu slomila Panamu za prva tri boda na SP.

Belgija – Panama 3:0 (0:0)

(Mertens 46, Lukaku 69, 75)

Još jedan favorit se namučio u prvom poluvremenu utakmice u kojoj je bio apsolutni favorit, sa suprotne strane bila je reprezentacija Paname, koja je cijelo poluvrijeme bila u podređenom položaju. Igrači trenera Roberta Martineza na sve su načine pokušavali doći do gola Paname, no bezuspješno. Panamci su odolijevali svim napadima Romelua Lukakua i društva.

No, početak drugog poluvremena bio je sretan za Belgiju. Jedan ubačaj u peterac igrači Paname izbili su glavom samo do vrha šesnaesterca, gdje je loptu primio Dries Mertens i sjetio se Azrine “A šta da radim”, iz prve opalio po golu i pogodio suprotan kut gola vratara Jaimea Peneda. Nakon toga igra se potpuno preselila na polovicu Paname i Lukaku i društvo tražili su drugi pogodak kako bi što prije riješili pitanje pobjednika. To im se isplatilo u 69. minuti kada je Kevin De Bruyne asistirao Lukakuu koji je glavom loptu spremio u gol za 2:0. Kako to Beligija najbolje radi kada povede, tako je i sada natavila mljeti protivnika pa je tako u 75. minuti sjevnula brza kontra u tri poteza. Eden Hazard povukao je loptu sa svoje polovice i u priliku gurnuo Lukakua, koji je izašao pred vratara i sigurno ga matirao za 3:0.