Brazil i Švicarska u osmini finala

14. je dan Svjetskog prvenstva u Rusiji zatvoren utakmicama posljednjeg kola skupine E. Tri su reprezentacije bile u igri za prolaz, a na kraju su do osmine finala došli reprezentacije Brazila i Švicarska.

Srbija – Brazil 0:2 (0:1)

(Paulinho 36′, Thiago Silva 68′)

Reprezentacija Srbije odlično se držala protiv nedorečenih Brazilaca sve do 35. minute kada sjajnu loptu Coutinha iskorištava Paulinho te poentira za 1:0. Srbija je puno bolje i opasnije izgledala u drugom poluvremenu te bila blizu pogotka. Ipak, njihove nade utišao je pogotkom Thiago Silva na asistenciju Neymara.

Švicarska – Kostarika 2:2 (1:0)

(Džemaili 31′, Drmić 88, / Watson 56′, Ruiz 90+3′)

Kostarika je odlično otvorila utakmicu te imala par sjajnih prilika za povesti protiv Švicarske koje su propustili. Kazna je stigla u 31. minuti kada je Blerim Džemaili raspalio u nebranjeni dio mreže za 1:0. Kostarika je odlično otvorila drugo poluvrijeme pogotkom Watsona za 1:1. Švicarci su u završnici ipak došli do prednosti kada je zabio Josip Drmić. Slavlje je bilo kratkog vijeka jer je iz jedanaesterca izjednačio Ruiz.