Cityu prvi trofej sezone

Manchester City je osvojio prvi trofej u sezoni pobjedom protiv Chelsea na Wembleyu.

FA Community Shield:

Chelsea-Manchester City 0:2(0:1)

(Aguero 13,58)

U prvoj službenoj utakmici na klupi Chelsea Maurizio Sarri upisao je poraz te se polako upoznao što sve donosi Premier liga. I jedni i drugi u svojim su početnim postavama pokazali svoja ovoljetna pojačanja pa je tako za Chelsea nastupio Jorginho i Barkley, dok je Guardiola predstavio Mahreza, priliku je dao i mladom i nadarenom 18-godišnjaku Philu Fodenu. Ciytu je dominirao većim dijelom utakmice, imao posjed lopte i stvarao prilike, a jednu od njih iskoristio je prvo Aguero u 13 .minuti nakon odlične polukontre, a asistirao mu je Bernardo Silva.

Početkom drugog poluvremena Aguero je imao prvi pravu priliku za gol, no bio je malo sebičan i lopta je otišla u vanjski dio mreže, no ubrzo se ispravio i u 58. minuti nakon kontre zabio za 2:0. U nastavku utakmice i nije bilo previše konkernih prilika, do 84. minute kada je Gabriel Jesus odlično pucao prema golu, no Caballero je odlično obranio, a do kraja utakmice promjena nije bilo i City je potpuno zasluženo osvojio prvi trofej u sezoni.