Coutinho i Neymar spasili Brazil

Brazil je tek u sudačkoj nadoknadi uspio slomiti žilavu Kostariku i doći do prve pobjede na SP.

Brazil – Kostarika 2:0 (0:0)

( Coutinho 91`, Neymar 95` )

Igrači Selecaa imali su u prvom poluvremenu veliku terensku inicijativu, no nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Keyloru Navasu na golu Kostarike. Brazilci su pokušavali preko Neymara stvarati prilike, ali sve je to bilo jalovo i vidjelo se da on jednostavno ne može sam igrati. Kostarika se čvrsto postavila u blok na svojoj polovici i igrači Brazila nikako nisu uspjeli doći do gola. Tek pokoji ubačaj u šesnaest metara bio je opasnost za Kostariku, no bezuspješno za Brazil.

Nešto bolje je Brazil otvorio drugo poluvrijeme pa su tako Gabriel Jesus i Coutinho imali odlične prilike, no prvo se ispriječila greda, drugi puta obrambeni blok. Nešto lakše su Brazilci dolazili do prigoda nego u prvom poluvremenu, no Navas na golu Kostarike u svim je situacijama bio na pravom mjestu. Kostarikanci su uspjevali u svemu tome i stvoriti neke svoje prilike, no bez previše uspješnosti. U 79. minuti Neymar je pao u šesnaestercu Kostarike, sudac Kuipers prvo je pokazao na bijelu točku, no kako nije bio siguran u svoju odluku koristio se VAR tehnologijom i ipak poništio svoju odluku. U tim trenucima nekako kao da su se razljutili igrači Brazila pa su tako u svega par minuta žute kartone pobrali Neymar i Coutinho zbog prigovora i nervoza je bila više nego vidljiva. Izbornik Brazila Tite napravio je neke promjene u momčadi, ušli su Firminho i Douglas Costa, koji su konstanto stvarali pritisak u napadu, no do 90. minute ništa značajnije. Samo nekoliko trenutaka nakon što je četvrti sudac označio dodatno vrijeme, iz brze kontre spretno je pogodio Coutinho i doveo Brazil u vodstvo 1:0. Keylor Navas bio je ovoga puta nemoćan. Kostarika se raspala tada i nakon četiri minute Neymar je pogodio za 2:0 i slavlje Brazila moglo je početi.