Japan iznenadio Kolumbiju

U prvoj utakmici današnjeg programa na Svjetskom prvenstvu u Rusiji igranoj u Saransku nogometaši Japana iznenadili su Kolumbiju i slavili s 2:1.

Kolumbija – Japan 1:2 (1:1)

(Quintero 39′ / Kagawa 6′ (pen), Osako 73′)

Iako su Kolumbijci ušli u utakmicu s ulogom favorita, hladan tuš doživjeli su na samom početku. U trećoj minuti sudac Damir Skomina pokazuje na bijelu točku nakon što je Carlos Sanchez igrao rukom. Kao da kazneni udarac nije bio dovoljna kazna za Kolumbijce, Skomina je i isključio Sancheza. S 11 metara siguran je Shinji Kagawa te Japan dolazi do ranog vodstva. Nakon početnog šoka Kolumbijci su se oporavili te postupno postajali sve opasniji za japanska vrata. Nagrada za to stigla je u 39. minuti kada Quintero precizno pogađa iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu kod Kolumbijaca se osjetio umor zbog igranja s igračem manje te je Japan preuzeo potpunu kontrolu nad utakmicom. Nakon jednog kornera u 73. minuti od vratnice je pogodio Yuya Osako za konačnih 2:1 i veliko slavlje u “Zemlji Izlazećeg Sunca”.

Skupina H nastavlja se već od 17 sati kada će se u Moskvi susreti Poljska i Senegal te time zatvoriti prvo kolo natjecanja po skupinama u Rusiji.