Kiks Argentine protiv sjajnog Islanda

U prvoj utakmici skupine D u kojoj se nalazi i reprezentacija Hrvatske snage su odmjerili Argentina i Island. Reprezentacija koja je bila hit na EURU 2016. opet je odigrala vrhunsku utakmicu te izborila 1:1 protiv Argentine.

Argentina – Island 1:1 (1:1)

(Aguero 19′ / Finnbogason 23′)

Na stadionu moskovskog Spartaka odmah smo od početka gledali dinamičnu i atraktivnu utakmicu. Argentinci su nametnuli svoj ritam, no ni Island nije puno zaostajao po stvorenim prilikama. Južnoamerička momčad prva je došla do vodstva nakon što je Aguero lijepo okrenuo igrača i zabio. Ipak, argentinsko je slavlje kratko trajalo. Samo četiri minute kasnije nakon gužve u šesnaestercu Argentine Finnbogason je izjednačio na 1:1. S tim se rezultatom otišlo na zasluženi odmor.

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Argentine koja je kroz utakmicu imala nevjerojatnih 78 posto posjeda lopte, ali nije uspjela zabiti. Ovo nije bio dan Lionela Messija koji je promašio kazneni udarac te propustio priliku da dovede Argentinu do pobjede.

U drugom će susretu skupine D večeras od 21 sat u Kalinjingradu igrati Hrvatska i Nigerija.