Muslera poklonio Francuskoj polufinale

Urugvajski golman je nevjerojatno lošom reakcijom Francuskoj poklonio gol za 2:0 i tako svoju momčad izbacio na SP.

Urugvaj – Francuska 0:2 (o:1)

(Varane 40, Griezmann 62)

Urugvaj je teško razvijao igru bez svog prvog topnika Edisona Cavanija i bilo je jasno da će teško savladati Tricolore u tim uvjetima. U 40. minuti Bentancour je napravio prekršaj na Tolissu, Griezmann je odlično centrirao, a još bolji u skoku je bio Varane i glavom doveo svoju reprezentaciju u vodstvo.

Ključni trenutak utakmice zbio se u 62. minuti kada je Griezmann šutirao sa preko 20 metara, a nevjerojatno loša reakcija Muslere kumovala je pogotku za vodstvo Francuske 2:0. Lopta mu je prošla gotovo kroz ruke. Do kraja utakmice Francuska je održavala vodstvo, dok su na drugoj strani pokušaji Urugvaja prema golu bili mršavi, a Luis Suarez praktički nije ni zapucao na gol Llorisa.

Francuska je tako zasluženo prošla u polufinale i večeras će saznati protivnika u polufinalu.