Nadal okrenuo Čilića za polufinale Toronta

Nevjerojatan meč odigrao se ove noći u kanadskom Torontu. Prvi hrvatski reket Marin Čilić protiv prvog svjetskog reketa Rafaela Nadala.

Fenomenalan start našeg tenisača donio mu je dva breaka i lagan prvi set kojeg je uzeo rezultatom 2:6. U drugom je setu Marin imao čak šest prilika za obrat, a iskoristio je samo jednu dok je legendarni Španjolac hladno uzeo obje prilike te ujedno i set rezultatom 6:4. Odlučujući set Nadal je bio potpuno miran te Marin nije stigao do apsolutno nikakve izglednije prilike za obrat, ali je zato Rafa uzeo jednu od četiri te istim rezultatom dobio treći set i prošao u polufinale Mastersa.

Čiliću sada slijedi novi Masters u Cincinnatiju dok će Nadal u polufinalu za protivnika imati mladog potentnog Rusa Kcachanova. Drugi polufinalni par čine finalist Wimbledona Kevin Anderson koji je demolirao Dimitrova te fenomenalni 19-godišnji Grk Stefanos Tsitsipas koji je u četvrtfinalu svladao trećeg igrača svijeta, također izrazito mladog i ekstra talentiranog Alexandra Zvereva. Dakle, polufinala nam donose susrete dokazanih teniskih veličina i veterana protiv nadolazećih zvijezda.

Dodajmo kako su u konkurenciji parova Mate Pavić i Oliver Marach kao prvi nositelji izborili polufinale, a u njemu će također biti i drugi naš predstavnik Nikola Metkić u paru sa Alexandrom Peyom. U četvrtfinalu su Metkić i Peya svladali Andersona i Đokovića s dva puta po 7:5. Biti će ovo jako zanimljiv vikend u Torontu!