Neuvjerljivi Francuzi u osmini finala

Nakon teško izborene pobjede protiv Australije, Francuzi su u drugom kolu skupine C igrali protiv Perua koji je u prvom kolu minimalno poražen od Danske.

Francuska-Peru 1:0

Mbappe 24′

Mnoštvo prilika imali su Francuzi u prvom poluvremenu. Dva puta je zaprijetio Griezmann dok je Mbappe nakon neuspjele atrakcije petom zabio na prazan gol za 1:0. Peruanci su najopasniju šansu imali kada je nakon sjajne akcije pucao kapetan Guerrero, ali točno u Llorisa.

U drugom poluvremenu Peru je puno bolji te su imali četiri prilike koje je valjalo zabilježiti. Francuzi su ipak mirno čuvali minimalnu prednost te nastavili trend minimalnih pobjeda favorita nad apsolutnim autsajderima nakon jučerašnjih pobjeda Portugala, Urugvaja i Španjolske. Nitko od velikih ekipa ne igra blistavo ni moćno, već dovoljno za ovu fazu natjecanja. Kada stigne nokaut faza vidjet ćemo tko ima ugrađen nitro, a tko tek koju brzinu više. Peru je s dva minimalna poraza ispao s natjecanja, isto kao i Maroko. Zanimljivo, Peruanci 36 godina čekaju na pogodak na SP-u.