Odigrane prve utakmice playoffa Europske lige

Kvalifikacije za Europsku ligu došle su do svoje posljednje faze, playoff runde. Sinoć je odigrana čak 21 utakmica, a o prolasku u drugu rundu odlučivat će se u uzvratnim susretima koji su na rasporedu u četvrtak 30. kolovoza. Ždrijeb grupne faze bit će održan dan kasnije u Nyonu.

Peterostruki osvajač ovog natjecanja Sevilla uspješno je nastavila svoj put prema ulasku u grupnu fazu. Pobjedu na neugodnom gostovanju kod češke Sigme donio im je Pablo Sarabia pogotkom u 84. minuti. Norveški Sarpsborg 08 nastavio je s dobrim rezultatima nakon izbacivanja Rijeke. Sinoć je u Sarpsborgu pao izraelski Maccabi rezultatom 3:1. Zanimljiv susret odigrali su skandinavski rivali Malmo i Midtjylland. Iako su domaćini imali prednost 2:0 Danci su se uspjeli vratiti i izvući remi na neugodnom gostovanju. Atalanta našeg Maria Pašalića nije uspjela slomiti neugodni Kopenhagen, a Pašalić je odigrao prvih 45 minuta. Senzacija dosadašnjeg dijela kvalifkacija, luksemburški Dudelange napravio je veliki korak prema ulasku u skupinu pobjedom 2:0 protiv CFR Cluja.

Zanimljivo je bilo i u Pireju gdje je domaći Olympiacos s 3:1 srušio engleskog premierligaša Burnley. Brondby naših Ante Ercega i Josipa Radoševića doživio je težak poraz u Belgiji. S 5:2 bolji je bio domaći Genk, a heroj je s tri gola bio Mbwana Samatta. Slovenska Olimpija s 0:2 je šokirana u Ljubljani od Spartaka iz Trnave koji je čak 60 minuta igrao s igračem manje. Hajdukov krvnik FCSB poražen je s 3:1 od bečkog Rapida, a strijelac je za Rumunje baš kao i protiv Hajduka bio Gnohere. Njemački RB Leipzig odigrao je 0:0 u gostima kod Zorye Luhansk, a istim je rezultatom završio i okršaj Genta i Bordeauxa. Lovre Kalinić bio je na golu domaćina. Škotski Rangers koji je izbacio našeg predstavnika Osijek te slovenski Maribor s 1:0 je na kultnom Ibroxu svladao rusku Ufu.

OSTALI REZULTATI:

Torpedo Kutaisi (Gru) – Ludogorets (Bug) 0-1 (Wanderson 45+2)

Zenit (Rus) – Molde (Nor) 3-1 (Dzjuba 71, Zabolotni 80, Mevlja 90 / Hestad 42)

Trenčin (Svk) – AEK Larnaca (Cip) 1-1 (Sleegers 55 / Acoran 60)

APOEL (Cip) – Astana (Kaz) 1-0 (Caju 79)

Suduva (Lit) – Celtic (Ško) 1-1 (Verbickas 13 / Ntcham 3)

Sheriff (Mol) – Qarabag (Aze) 1-0 (Kapič 8)

Basel (Švi) – Apollon (Cip) 3-2 (Van Wolfswinkel 6, 69, Cumart 84 / Maglica 49, Papoulis 53)

Partizan (Srb) – Besiktas (Tur) 1-1 (Ricardo 14 / Arslan 15)

Rosenborg (Nor) – Skhendija (Mak) 3-1 (Jebali 11, Bendtner 15, Levi 44 / Junior 76)