Osijek preko Rudeša do nova tri boda

Nogometaši Osijeka su nakon ispadanja od Rangersa u četvrtak, odigrali domaću utakmicu protiv Rudeša i slavili 3:2, a do 74. minute imali su čistih 3:0.

HT Prva liga, 2.kolo:

Osijek-Rudeš 3:2(2:0)

(Marić 26,30, Henty 73/ Mrkonjić 78,82)

Osijek je do poluvremena postigao dva pogotka preko Mirka Marića u razmaku od četiri minute, a mogao je još nekoliko da Henty nije bio sebičan i uposlio siugrače u boljim pozicijama. Rudeš je u nekoliko akcija došao do gola Osijeka, ali bez konkretnosti u završnici. Kada je Henty u 73. minuti zabio za 3:0 slavlje domaćih gotovo da je i moglo početi, no igrači Rudeša nisu tako mislili pa su preko Mrkonjića u razmaku od četiri minute smanjili vodstvo na 3:2 i Zekiću nabili bore na čelo. Od komfora do spašavanja bodova bio je Osijek, no ipak su na kraju uspjeli sačuvati prednost i upisati drugu pobjedu u dva kola i sa Rijekom zasjesti na sami vrh tablice.