Panama se pita Pa( KUD )nama šest komada

Engleska je demolirala Panamu i osigurala plasman u osminu finala.

Engleska – Panama 6:1 (5:0)

(Kane 22-11m, 45-11m, 62, Stones 8, 40, Lingard 36/Baloy 78)

U igri mačke i miša Engleska je već do poluvremena imala 5:0 i sve ostalo bilo je nebitno. Mrežu Paname načeo je John Stones u 8. minuti, da bi nakon toga krenula kanonada. U gotovo svakom izletu Engleske u napada gledatelji su mogli vidjeti nekoliko romantičnih zagrljaja igrača Paname i Engleske, što je sudac Grisha Ghead prvi puta okarakterizirao kao jedanaesterac u 22. minuti, a Harry Kane majstorski je zakucao u mrežu za 2:0. Brz tempo Engleska je iskoristila preko Jesse Lingarda u 36. minuti, da bi nakon odlične akcije Stones zabio u 40. minuti za 4:0. Još jedan izljev romantike u svom šesnasetercu Panama je priuštila svojim navijačima i sudac ponovno nije imao izbora, jedanaesterac za Englesku. Kane je opet izabrao istu stranu i pogodio za 5:0.

U drugom poluvremenu Engleska je nastavila u istom ritmu, no Panama se nekako uspjela braniti od još kojeg pogotka, sve do 62. minute kada je Kane zabio svoj treći gol. Uslijele su izmjene na obje strane i igra Engleske malo se primirila, što je Panama iskoristila u 78. minuti i uspjela smanjiti rezultat, strijelac je bio Felipe Baloy, inače 37-godišnjak. Rezultat se do kraja nije mijenjao te je ostalo 6:1.