Pregled kola Bundeslige

Prvo kolo Bundeslige obilježili su skalpovi favorita, VAR i promašeni jedanaesterci.

WolfsburgSchalke 2:1( Brooks 33′, Ginczek 90+4; Bentaleb 85′(pen))

Doprvak iz prošle sezone startao je porazom. Utakmica ne pretjerano bogata nogometnim vicem obilježena je penalom, crvenim i golom u posljednjoj minuti. Trener Tedesco skupo je platio miješanje prve postave i ostavljanje Bentaleba na klupi dok Vukovi upisuju sva 3 boda borbenom igrom i golom u sudačkoj nadoknadi novopridošlog Ginczeka.

Freiburg-Eintracht 0:2 (Müller 10′, Haller 82′)

Iskupljenje za dva poraza u Superkupu i Kupu Eintracht je pronašao u Freiburgu. Utakmicu s 32 šuta na gol Orlovi su odlučili golom u svakom poluvremenu. Junak je bio Haller s asistencijom i golom. Freiburgov trener Streich izostao je zbog ozljede (!)

Fortuna DüsseldorfAugsburg 1:2 ( Raman 39′; Hinteregger 57′, Hahn 76′)

Novak u prvoligaškom društvu pokazao je zube Augsburgu golom Ramana nakon poklonjene lopte na rubu šesnaesterca. Augsburg okreće utakmicu u 2.poluvremenu golovima rutinera Hintereggera i Hahna. Fortuna ne smije olako prosipati domaće bodove ukoliko želi opstanak.

Hertha-Nürnberg 1-0 (Ibišević 27′)

Jedan bijeg Lazara po desnoj strani i lopta kao na tanjuru poslužena za Vedatora odlučili su utakmicu u korist Berlinčana. Vratar Jarstein pobrinuo se za to obranjenim jedanaestercem Ishaku.

Werder-Hannover 96 1:1 ( Gebre Selassie 85′; Weydandt 76′)

Podjela bodova na Weseru uz obilnu kišu koja je onemogućavala obje ekipe. Hannover se uglavnom branio dok je Werder imao incijativu. Drugo poluvrijeme donijelo je ravnopravnost u kojoj debitant Weydandt nakon 75 sekundi provedenih u igri dovodi H96 u vodstvo. Gebre Selassie spašava bod za pravednih 1-1.

MönchengladbachLeverkusen 2-0 (Hofmann 55′(pen), Johnson 58′)

U posljednjoj subotnjoj utakmici Ždrijepci uzimaju 3 boda protiv Apotekara u utakmici koja je mogla biti posve drukčija da kod 0-0 Bailey nije pogodio vratnicu. Özcan je dodatno spašavao Bayer obranjenim kaznenim udarcem i nekoliko šansi. Bayer bez ideje u 2.poluvremenu i prepoznatljive napadačke igre.