PSG i Lyon rutinski, Strasbourg iznenadio Bordeaux

U preostale tri današnje utakmice prvenstva Francuske favoriti Lyon i PSG upisali su pobjede, dok je Bordeaux iznenađujuće poražen kod kuće od Strasbourga.

Lyon je rutinski odradio posao kod kuće protiv Amiensa. U 24. minuti Traore je doslovno ušetao u šesnaesterac, promiješao nekoliko igrača i zabio za 1:0. Lyon je nastavio sa pritiskom na gol Amiensa, stvorio nekoliko prilika, no sve do 75. minute nije bilo promjene rezultata, a onda je Depay fantastičnim pogotkom doveo svoju momčad u vodstvo 2:0, a rezultat se do kraja nije mijenjao i Lyon je upisao prve bodove.

Bordeaux našeg Tome Bašića, koji je igrao 18 minuta, iznenađujuće je izgubio na domaćem terenu 0:2 od Strasbourga. Gosti su imali potpunu dominaciju, a put ka pobjedi olakšan im je već u 13. minuti kada je domaći igrač Pablo dobio crveni karton. Sve do 68. minute rezultat je bio 0:0, a onda je Sissoko zabio za 0:1. U 78. minuti Da Costa je zabio za 0:2 i utakmica je tu bila riješena.

PSG je rutinski odradio posao na otvaranju prvenstva pred svojim navijačima. Još su jednom pokazali kako se kažnjavaju greške protivnika, prvo Neymar u 10. minuti susreta, a zatim i Rabiot u 35.minuti, a gosti su i treći puta u 89. minuti neshvatljivo reagirali, prije svega golman Samba, koji je neoprezno driblao ispred gola, a mladi Weah bio je uporan i ugurao loptu u gol za svoj prvijenac u službenoj utakmici za PSG. To je bio i konačan rezultat.

Lyon-Amiens 2:0 (Traore 24, Depay 75)

Bordeaux-Strasbourg 0:2 (Sissoko 68, Da Costa 78)-Toma Bašić igrao od 78. minute za Bordeaux

PSG-Caen 3:0 (Neymar 10, Rabiot 35, Weah 89)