Umtiti gurnuo Francusku u finale

U jednoj zanimljivoj i dinamičnoj utakmici, jedan je gol i to onaj Samuela Umtitija odlučio pobjednika. Belgija će u subotu u borbu za 3. mjesto.

Francuska – Belgija 1:0 (0:0)

(Umtiti 51)

Prilično dinamično prvo poluvrijeme Francuske i Belgije. Obje momčadi imale su po nekoliko prilika. Kod Belgije najraspoloženiji je bio Eden Hazard, a kod Francuske Antoine Griezmann i Kylian Mbappe. Ulog je bio velik pa je bilo za očekivati određenu dozu opreza kod jednih i drugih, no usprkos tome bilo je to jedno zanimljivo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme Francuska je krenula nešto opasnije i u prvih par minuta zaprijetila preko Mbappea i Girouda, a u 51. minuti Griezmann je ubacio iz kornera i Samuel Umtiti nadvisio je Fellainija i glavom poslao loptu u mrežu za 1:0. Belgija je krenula tada još intenzivnije prema golu Francuske, a dobru priliku propustio je Fellaini u 65. minuti kada je glavom pucao pored gola. U 80. minuti odličnu priliku imao je Axel Witsel koji je tukao iz daljine, no Lloris je bio na mjestu. Izbornik Francuske Didier Deschamps u zadnjih desetak minuta je zatvorio utakmicu, napravio neke izmjene i onemogućio Belgiju da ugrozi gol Francuske. Rezultat se do kraja nije mijenjao i Francuska je mogla početi slaviti plasman u finale.