Utakmica godine pripala Dortmundu

Nevjerojatna, luda, nemoguća utakmica na Signal Iduna Parku u Dortmundu! Bundesliga je još jednom potvrdila da je dom najluđih nogometnih scenarija. Nakon što je u prošlom kolu s 2:0 Borussija preokrenula na 2:4 u Leverkusenu, u ovom su kolu izvukli još težu pobjedu te ostali na vrhu tablice.

Borussia Dortmund-Augsburg 4:3

Alcacer 52, 80, 90+5, Gotze 84 / Finnbogason 22, Max 71, Gregoritsch 87

Borussia dominira, no ne uspijeva finiširati svoje atraktivne i brze akcije te gosti dolaze u prednost nakon čudnog zgoditka Finnbogasona. Augsburg se nije povukao već i dalje prijetio, ali igrali su previše prljavo pa je u nekim situacijama kapetan domaćina Marco Reus upotpunosti izgubio živce.

Umjesto Philippa u igru ulazi Paco Alcacer koji je stigavši u Dortmund postao pakleni strijelac. Odmah je na asistenciju mladog dragulja Sancha izjednačio, ali Dortmund ne nastavlja u dobrom ritmu i gosti opasno prijete u mnogo navrata pa tresu i vratnice. 71. minuta donijela je novi šok na stadionu kada je Max zakucao za 1:2. Uzvraća tko drugi nego Alcacer nakon sjajne kombinacije kod izvođenja slobodnog udarca.

Nakon dugo vremena na travnjak se vratilo dijete Dortmunda Mario Gotze i to na najbolji mogući način mirno realiziravši sjajnu loptu Hakimija za prvo vodstvo Dortmunda na utakmici. Naravno to nije bilo sve iako se igrala 85. minuta. Vrlo aktivni tokom cijelog susreta Gregoritsch najviši je u skoku nakon kornera te nakon velike pogreške golmana Burkija izjednačava na 3:3.

Momci Luciana Favrea ustraju i dalje. Duboko u sudačkoj nadoknadi grub prekršaj nad Hakimijem na otprilike 25 metara od gola s desne strane. Paco Alcacer uzima stvari u svoje ruke te briljantnim slobodnjakom zavrnuvši loptu preko živog zida dovodi cijeli stadion u potpunu ekstazu i delirij.

Borussia je slavila u utakmici koju će rijetko više ponoviti netko nego oni sami, poznati po dramatičnim završnicama.