Veliko slavlje Španjolske na Wembleyu, BiH pobjednički kroz Belfast

Program UEFA-ine novopokrenute Lige nacija nastavljen je jučer sa sedam odigranih susreta. Uzbuđenja nije nedostajalo, a najveći je derbi odigran na kultnom Wembleyu gdje su Englezi dočekali Španjolsku. No, krenimo redom:

Liga B, Skupina 3, 1. kolo

Sjeverna Irska – Bosna i Hercegovina 1:2

Zanimljivu smo utakmicu gledali na Winsdor Parku u Belfastu, stadionu Linfielda. Domaćini su se već u prvoj minuti našli u sjajnoj šansi, te su po mišljenju mnogih analitičara zakinuti za čisti jedanaesterac od strane sudca Kraloveca. Domaćini su pritiskali i imali više od igre, no šok je stigao u 36. minuti kada je Duljević sjajno zabio nakon asistencije Džeke. Nakon pogotka dominacija Iraca bila je sve veća, sijevalo je pred vratima gostiju no sve je uspio obraniti sjajni vratar Šehić. Novi šok za domaćine i brojnu publiku na Winsdor Parku dogodio se sredinom drugog dijela kada je na 0:2 povisio Elvis Sarić. Do kraja su Sjeverni Irci uspjeli samo ublažiti poraz pogotkom Willa Grigga u trećoj minuti sudačke nadoknade. Izbornik BiH Robert Prosinečki može biti presretan s osvojena tri boda, ali i nezadovoljan igrom svoje momčadi koja je bila inferiorna u odnosu na domaćina. Sljedeći ispit za BiH dolazi već u utorak kada će ugostiti Austriju. Sjevernu Irsku istog dana očekuje prijateljska utakmica s Izraelom.

Rezultati by SofaScore

Liga A, Skupina 4, 1. kolo

Engleska – Španjolska 1:2

Nama najzanimljiviji susret odigrao se na Wembleyu. U dvoboju hrvatske skupine 4 Engleska je na Wembleyu ugostila Španjolsku, koju je u novu eru uveo izbornik Luis Enrique. Nije dobro krenulo za Enriquea i Španjolce. Već u 11. minuti kombinacijom Unitedova dvojca Shaw – Rashford Englezi su došli do vodstva, a Wembley je proključao. Ipak, šok je stigao odmah u sljedećem napadu kada je poravnao Saul Niguez. Španjolci su utakmicu riješili u drugom poluvremenu pogotkom Rodriga, a treba napomenuti i da je Englezima poništen pogodak u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Ostale utakmice:

Vrijedi istaknuti veliko slavlje Švicaraca koji su praktički demolirali Island s nestvarnih 6:0. Vladimira Petkovića može razveseliti i podatak da je svih šest golova stiglo od različitih strijelaca. U ligi C Teemu Pukki je ranim pogotkom donio Finskoj minimalnu pobjedu protiv Mađarske, a istim je rezultatom tradicionalno slavila Grčka kod Estonije. U ligi D dvije uvjerljive pobjede domaćina. Bjelorusi su s pet pogodaka u mreži ispratili San Marino, dok su jedan manje zabili Luksemburžani protiv Moldavije.

Švicarska – Island 6:0

Finska – Mađarska 1:0
Estonija – Grčka 0:1

Bjelorusija – San Marino 5:0
Luksemburg – Moldavija 4:0