Wolvesi šokirali City, Liverpool na vrhu!

Jučerašnjim danom otvoreno je treće kolo engleskog Premiershipa. U šest susreta vidjeli smo mnogo toga zanimljivog, a i prvi kiks lanjskog prvaka.

Wolves-Manchester City 1:1 (Boly 57 / Laporte 69)

Aguero prvi prijeti i pogađa vratnicu da bi odmah zatim Sterling s velike udaljenosti uputio udarac kojeg spektakularno brani Rui Patricio (jedan od petorice Portugalaca u početnih 11 Wolvesa). Joao Moutinho ubacuje, a pogodak zabija francuski defanzivac Willy Boly. Građani izjednačuju nakon slobodnog udarca Ilkaya Gundogana čiji je ubačaj u mrežu proslijedio Laporte za svoj prvi pogodak u dresu Cityia. Još je u sudačkoj nadoknadi Aguero pogodio gredu te je tako City prvi puta ostao bez sva tri boda na gostovanju još od trećeg veljače. Man City je na 7 bodova dok Wolverhampton ima 2 boda iz tri utakmice.

Wolverhampton Wanderers v Manchester City

Arsenal-West Ham 3:1 (Monreal 30, Diop 70(og), Welbeck 92 / Arnautovic 25)

Treći uzastopni poraz Hammersa i prvi bodovi Gunnersa. Londonski derbi otvoren je zgoditkom Arnautovica nakon duplog pasa s Felipe Andersonom. Samo pet minuta kasnije domaćini uzvraćaju nakon što je ubačaj Hectora Bellerina pogodio Iwobija i taman stigao do Monreala koji je siguran za 1:1. Sjajnu je šansu za novo vodstvo West Hama propustio Rober Snodgrass, a nakon izlaska zbog ozljede Arnautovica Arsenal preuzima konce igre. Nakon snalaženja u kaznenom prostoru Laccazeta lopta nesretno pogađa Issu Diopa za autogol i vodstvo momčadi s Emiratesa. Pobjedu je u kasnim trenucima potvrdio Danny Welbeck na asistenciju Bellerina.

Arsenal v West Ham United

Bournemouth-Everton 2:2 (King 75, Ake 79 / Walcott 56, Keane 66)

Luda utakmica na Vitalityu. Prvo s igračem manje u 41. minuti ostaje Everton nakon isključenja Richarlisona, no ipak oni dolaze u vodstvo preko Thea Walcotta. Zatim je kod domaćina u 61. minuti isključen Adam Smith te pet minuta kasnije Keane povećava prednost glavom nakon ubačaja Sigurdssona. Potpuno neočekivano Bournemouth se vraća u utakmicu. Prvo jedanaesterac realizira Joshua King da bi samo četiri minute poslije Nathan Ake donio potpuno izjednačenje i već sedmi bod Bornemouthu dok je Everton na pet osvojenih bodova.

AFC Bournemouth v Everton

Huddersfield-Cardiff 0:0

Momčadi koje se grčevito bore za svaki bod na otvaranju sezone nisu mogle pronaći put do protivniče mreže. Steve Mounie je lijepo zaprijetio glavom, no golman Cardiffa Neil Etheridge brani. Teška zadaća za Huddersfield postala je još teža nakon isključenja Jonathana Hugga u 63. minuti. Sol Bamba Danny Ward prijete kod Cardiffa, ali drugi golman domaćina Jonas Lossl je siguran. Tako je svoj prvi bod osvojio Huddersfield dok Velšani imaju bod više.

Huddersfield Town v Cardiff City

Southampton-Leicester 1:2 (Bertrand 52 / Gray 56, Maguire 92)

Loš početak sezone za SaintseHojbergIngs imali su sjajne prigode u prvom poluvremenu, no na predah se otišlo s nulom. Kapetan Southamptona Ryan Bertrand u svom 150. nastupu postiže pogodak nakon 16 mjeseci i to s velike udaljenosti. Top Demarai Graya bio je nazaustaljiv za McCarthya, a drugu pobjedu u nizu za Lisice donio je Harry Maguire na samom koncu utakmice. Domaćini su od 77. minute imali igrača manje nakon drugog žutog kartona Hojberga.

Southampton v Leicester City

Liverpool-Brighton 1:0 (Salah 23)

Jedina zasada stopostotna momčad je Liverpool Jurgena Kloppa. Uz maksimalne tri pobjede Redsi također nisu primili nijedan pogodak zasad. Firmino tjera Ryana na obranu dok Trent Alexander-Arnold pogađa vratnicu. Prvi i jedini pogodak na utakmicu zabija egipatski faraon Mo Salah, a unatoč brojnim pokušajima (22 udarca, 8 u okvir) Liverpool nije mogao do povećanja prednosti. Knockaert i Grass imali su najbolje prilike za goste, no Brighton je ostao na tri osvojena boda.