Zagrebački derbi otišao na stranu Cedevite Junior

Cibona nije uspjela zadržati vodstvo i dobar ritam iz prvog poluvremena.

U 10. kolu HT Premijer Lige za prvaka Cedevita Junior je u Domu sportova pobijedila Cibonu 99:87.

Momčad Damira Mulaomerovića regularnu sezonu tako je završila na četvrtom mjestu s omjerom 20-12 i u doigravanju će u prvom krugu igrati protiv Gorice.

Nakon dobrog otvaranja, domaćini su u šestoj minuti imali vodstvo 19:6. Na kraju prve četvrtine bili su u prednosti s 28:24, a na poluvrijeme je s minimalnim vodstvom 49.48 ipak otišla Cibona.

Na 3:14 min. do isteka treće četvrtine Mulaomerović je kod rezultata 64:64 pozvao timeout, a onda je poludio Filip Bundović i u seriji 11-1, kojom su Cedevitaši zaključili treću četvrtinu, zabio je devet poena (dvije trice i jedan koš uz dodatno slobodno bacanje).

Cedevita Junior tako je u posljednjih 10 minuta ušla s dvocifrenim vodstvom 75:65. Kasnije su u jednom trenutku Vitamini imali i +16. Cibona nije bila ni blizu preokreta.

U dresu pobjednika istaknuli su se Bundović (17p, i 4sk uz šut za tricu 4/6), Sandro Rašić (13p i 3sk), Emir Šabić (12p i 3as), Matej Bošnjak (11p, 4sk i 2as), Jure Planinić (11p, 3sk i 2as) te Vito Kučić (10p, 1sk i 5as).

Za Cibonu je Roko Prkačin upisao 18 poena i 7 skokova, a Lovro Gnjidić i Nathan Donald Reuvers zabili su po 14 poena.

Izvor: KK Cedevita Junior