Igrači Stipe Šarlije su danas Furniru očitali lekciju iz borbenosti i uzeli dva važna boda.

HT Premijer liga, 26.kolo:

Furnir-Vrijednosnice Osijek 83:100 (17:24, 22:20, 18:29, 26:27)

(Pandurić 22, Isabell 16 / Paić 24, Kujundžić 20)

Zanimljivo prvo poluvrijeme odigrali su Furnir i Vrijednosnice. Osječani su se bolje postavili od početka utakmice pa su nakon dvice Paića poveli 11:10 i čuvali vodstvo do kraja poluvremena. Furnir je dosta griješio, pogotovo u napadu, ne toliko izgubljenim loptama, koliko promašenim šutevima, od kojih je dosta bili iz nekih individualnih akcija, koje ekipno nisu donosile ništa. Sa druge strane, gosti su to sve iskusno kažnjavali u prvom poluvremenu pa su u 25.minuti imali najviših +12 (27:39). Furnir se nakon time-outa probudio malo, podigao agresiju u obrani, što mu je donijelo nekoliko lakih poena pa su se mini serijom 9:0 vratili u egal, pred kraj poluvremena, no gosti su ipak na veliki odmor otišli sa prednošću od pet poena (39:44).

Osječani su nastavili sa odličnom igrom i u trećoj četvrtini, a kada im je proradio i vanjski šut, domaćin je bio u podređenom položaju. Porobić je već na startu četvrtine vezao dvije trice i tu je krenula serija gostiju koji su brzo pobjegli na dvoznamenkastu prednost, koja je do kraja četvrtine samo rasla. Najviših +19 imali su u posljednjoj minuti, a na zadnji mali odmor otišlo se sa rezultatom 57:73.

Nastavile su Vrijednosnice odličnom igrom i u posljednjoj četvrtini, Furnir je tek u nekoliko navrata spustio prednost na 11-12 poena, no to je bilo to, za nešto više nije bilo snage. Pokušao je domaći trener i zonskom obranom, ali i za takvu vrstu obrane gosti su imali odgovore. Osječani su sredinom posljednje četvrtine pobjegli na nedostižnu razliku, Furnir se potpuno raspao i samo je bilo pitanje sa kolikom razlikom će Furnir potpisati poraz.

Pavao Paić je bio najbolji strijelac pobjedničke ekipe sa 24 poena, dok je kapetan Robert Kujundžić dodao 20.

Kod Furnira, prvi strijelac Luka Pandurić sa 22, Isabell Tramaine je dodao 20.

Stipe Šarlija, trener Vrijednosnica:

“Čestitao bi svojim momcima na današnjoj predstavi i pobjedi. Puno puta smo ove sezone bili u nekim egal završnicama i gubili utakmice od jačih klubova, no vratilo nam se sve danas. Odlično smo se pripremili za ovu utakmicu i odlazimo kući sretni.”

Robert Kujundžić, kapetan Vrijednosnica:

“Nije nam ležao Furnir ove sezone, evo do danas. Odlična je bila utakmica, htio bi čestitati svojim suigračima, znali smo da nam je ovo bitna utakmica u sezoni, odradili smo sve što smo se dogovorili u svlačionici, bili agresvini i zasluženo pobjedili.”