PRVAŠIĆI #19: Cedeviti derbi protiv Jazina, Kvarneru bodovi spasa u Omišu, Mateo Vidović MVP

Odigrano je kompletno 19.kolo, koje je donijelo nove promjene na tablici.

Cedevita je u derbiju kola očekivano slavila protiv Jazina, koje su ovim porazom pale na četvrto mjesto tablice. Bosco nije imao previše problema u Puli, koja nije uspjela doći do spasonosnih bodova, dok je iznenađenje kola pripremio Kvarner, koji je upisao pobjedu u Omišu. Riboli je na domaćem terenu trebalo dodatnih pet minuta kako bi savladali Samobor, dok je Dubrovnik bio uvjerljiv na gostovanju kod Zapruđa. Zagrebački obračun Sesvete-Dinamo, pripao je Dinamu koji je tako nastavio pobjednički niz i sada je u najboljoj poziciji da sa drugog mjesta krene u play-off.

CEDEVITA GURNULA JAZINE NA ČETVRTO MJESTO

Jazine su nekoliko dana prije derbija protiv Cedevite ostale bez Dine Butorca i tako su si smanjile šanse za otporom Cedeviti. Ipak, nije Cedevita imala baš tako lak posao, s obzirom da su Filip Paponja i Filip Vujičić imali svoj dan pa su bili konstantna prijetnja domaćinu. Uzbudljivo prvo poluvrijeme završeno je neriješenim rezultatom, a i cijelo drugo poluvrijeme proteklo je u uzbudljivom tonu, iako je Cedevita imala kontrolu rezultata. U posljednjoj četvrtini igrači Marka Trninića su u jednom trenu pobjegli na desetak poena viška i to su održali do kraja utakmice i upisali i 18 pobjedu u sezoni.

KVARNER ŠOKIRAO OMIŠ I UZEO BODOVE SPASA

Kvarner je na krilima Siniše Štembergera i Jasmina Perkovića došao do bodova u Omišu. Omišani su tako izgubili svaku nadu za hvatanjem četvrtog mjesta, dok su gosti iz Rijeke možda u subotu i uhvatili bodove spasa, iako ih čekaju još tri teške utakmice. Utakmica je ovo bila sa puno preokreta i uzbuđenja, a odlučena je u posljednjoj četvrtini, koju su gosti dobili sa deset razlike, baš serijom 10:0 u posljednje četiri minute.

DUBROVNIK NA +31 KOD ZAPRUĐA

Dubrovčani su imali u svojim redovima u subotu raspoložene Matea Vidovića i Domagoja Vrkića, koji su bili glavni akteri njihove uvjerljive pobjede protiv Zapruđa u Zagrebu. Posebno su gosti bili inspirirani u drugom poluvremenu, kada su stečenu prednost iz prvog poluvremena povećali na razliku koju domaćin nije mogao sustići, niti prekinuti njihovu dobru seriju.

RIBOLI PRODUŽETAK PROTIV SAMOBORA

Ribola i Samobor su u subotu odigrali uzbudljivu utakmicu, a za pobjednika im je trebalo dodatnih pet minuta, u kojima se bolje snašla domaća momčad. Nakon neizvjesnog regularnog dijela, u završnici utakmice gosti su uspjeli nanizati četiri poena u posljednjoj minuti, iako je Viktor Šarić mogao sa dva bacanja riješiti pitanje pobjednika, dvadeset sekundi prije kraja. No, Filip Vranješ je za goste, u posljednjoj sekundi ubacio dvicu za produžetak. E tamo su se ipak bolje snašli domaći igrači, koji su bili mirnije ruke i koncentracije i izborili vžnu pobjedu.

BOSCO POBJEDOM U PULI OSTAO U UTRCI ZA PLAY-OFF

Igrači Jakše Vulića su iskusno odradili posao u Puli i tako ostali u utrci za ulazak među četiri momčadi za doigravanje. Nakon što su domaćina natjerali na samo 28 poena u prvom poluvremenu, u drugom su dijelu održavali svoje vodstvo i kontrolirali rezultat. Domaćin se nije uspjevao primaći ispod desetak razlike, bilo je premalo ideja u napadu pa je igračima Bosca bio olakšan posao privesti utakmicu mirno kraju.

DINAMO U DRUGOM POLUVREMENU SLOMIO SESVETE

Nakon što su preko tjedna odradili posao protiv Pule u zaostaloj utakmici i stigli do pobjede, igrači Dinama imali su nezgodno gostovanje kod Sesveta, koje se bore za ostanak u ligi. Odličan otpor favoriziranim gostima pružila je domaća momčad u prvom poluvremenu pa je Dinamo imao samo +2 nakon dvadeset minuta igre. No, u drugom dijelu nije bilo previše snage i ideje kako bi se zaustavili naleti Dinama, koji je u trećoj četvrtini pobjegao na +11 i tako si otvorio put ka pobjedi. Imao je Dinamo i +15 na ulasku u posljednju četvrtinu, Sesvete su to uspjele spustiti zaostatak na sedam poena, no u preostalom vremenu Dinamo je iskontrolirao rezultat i na kraju upisao sigurnu pobjedu.

1.Mateo Vidović (Zapruđe-Dubrovnik)-26 poena (10/15 šut), 3 skoka, 12 asista-valorizacija 35

2.Hrvoje Garafolić (Sesvete-Dinamo)-26 poena (11/21 šut), 9 skokova, 5 asista, 2 ukradene-val 27

3.Matija Maljić (Sesvete-Dinamo)-20 poena (9/12 šut), 11 skokova, 2 asista, 1 ukradena-val 31

4.Frane Marasović (Ribola-Samobor)-20 poena (9/9 šut), 7 skokova, 1 asist, 1 blokada-valorizacija 25

5.Domagoj Vrkić (Zapruđe-Dubrovnik)-25 poena (10/15 šut), 3 skoka, 4 asista, 3 ukradene-valorizacija 26